Prints, Maps and Documents.

Prints, Maps and Documents.

Prints, Maps and Documents.

PRINTS, MAPS AND DOCUMENTS

TUESDAY 7 FEBRUARY 2023

FIRST SESSION:

Lots 1-333 2.00 p.m.

SECOND SESSION:

Lots 334-666 4.30 p.m.

361 - 390  of 666 LOTS
361
361

Famille Imperiale

Famille Imperiale.  XIX sec. Litografia in coloritura coeva, con ricche lumeggiature in oro. Foglio [..]
362
362

South America. PETROSCHI. Paraquariae Provinciae

PETROSCHI, Giovanni . Paraquariae Provinciae Soc. Jesu Cum Adiacentibus Novissima Descriptio Post iterata peregrinationes [..]
EUR 1.500,00 / 2.000,00
363
363

South America. HOMANN Heirs. Tabula Americae Specialis Geographica Regni Peru, Brasiliae, Terrae Firmae

EREDI HOMANN. Tabula Americae Specialis Geographica Regni Peru, Brasiliae, Terrae Firmae.  Norimberga, [..]
EUR 350,00 / 450,00
364
364

South America. DE L'ISLE. Carte de la Terre Ferme du Perou, Du Bresil et du Pays des Amazons

DE L'ISLE, Guillaume. Carte de la Terre Ferme du Perou, Du Bresil, et du Pays des Amazons Carte du Paraguay [..]
365
365

Brazil. FINLAYSON. Geographisch. statistis und historishe che charte von Brasilien

FINLAYSON, John . Geographisch. statistis und historishe che charte von Brasilien.  Weimer im Verlage [..]
366
366

Brazil. BLAEU. Sinus Omnium Santorum

BLAEU, Johannes . Sinus Omnium Santorum. Amsterdam, 1664 Acquaforte di 390x550 mm. Coloritura coeva. Bell’esemplare. [..]
EUR 1.500,00 / 2.000,00
367
367

Brazil. SCHENK – BLAEU. Nova et accurata Brasiliae totius tabula

SCHENK, Peter – BLAEU, Johannes . Nova et accurata Brasiliae totius tabula auctore Joanne Blaeu. Amsterdam [..]
368
368

Brazil. JANSSONIUS. Accuratissima Brasilia tabula

JANSSONIUS, Joannes. Accuratissima Brasilia tabula. Amsterdam, 1640 circa Acquaforte di 380x490 mm. Coloritura [..]
369
369

Brazil. SEUTTER. Recens mappa regni Brasiliae

SEUTTER, Mattheus . Recens mappa regni Brasiliae. Augsburg,1734 circa Acquaforte di 500x565 con coloritura [..]
370
370

South America. BLAEU. Guiana sive Amazonum Regio

BLAEU, Johannes . Guiana sive Amazonum Regio. Amsterdam, 1630 Acquaforte di 375x500 mm. Coloritura coeva. [..]
371
371

South America. BLAEU. Paraquaria vulgo Paraguai

BLAEU, Johannes . Paraquaria vulgo Paraguai. Amsterdam 1662 Acquaforte di 455x555 mm. Coloritura coeva. [..]
372
372

Portugal - Brazil. SEUTTER. Portugallia cum mappa Brasiliae

SEUTTER, Mattheus. Portugallia cum mappa Brasiliae.  1734 Acquaforte di 485x585 mm. Coloritura coeva. [..]
373
373

Brazil. KEYSER – FRÉZIER. Gezicht van de Stadt St. Salvador

KEYSER, Jacob – FRÉZIER, Amédée François. Gezicht van de Stadt St. Salvador, aan de kant van de Baai. (in basso) [..]
374
374

Brazil. BLAEU. Nova Brasilia typus

BLAEU, Johannes. Nova Brasilia typus. Amsterdam, 1630 Acquaforte di 385x500 mm. Margini. Arrossamento [..]
375
375

Brazil. DE WIT. Tractus Australior Americae Meridionalis

DE WIT, Frederick . Tractus Australior Americae Meridionalis a Rio de la Plata per Fretum Magellanicum ad Toraltum. [..]
376
376

Brazil. BLAEU. Brasilia

BLAEU, Johannes. Brasilia. Amsterdam, 1645 Acquaforte di 385x495 mm. Ampi margini. Coloritura coeva. Carta [..]
377
377

Brazil. MONTANUS. Sinus Omnium Sanctorum

MONTANUS, Arnoldus. Sinus Omnium Sanctorum. Amsterdam, 1671.  Acquaforte di 285x358 mm. Margini. [..]
EUR 400,00 / 600,00
378
378

Brazil. MONTANUS. Urbis Salvador

MONTANUS, Arnoldus . Urbis Salvador. Amsterdam, 1671 Acquaforte di 290x355 mm. Chiara e nitida incisione. [..]
EUR 350,00 / 400,00
379
379

Brazil. MONTANUS. Itamaraca

MONTANUS, Arnoldus. Itamaraca. Amsterdam, 1671 Acquaforte di 290x355 mm. Margini. Leggere macchiette. [..]
EUR 350,00 / 400,00
380
380

Brazil. MONTANUS. Ostium flumines Paraybae

MONTANUS, Arnoldus . Ostium flumines Paraybae. Amsterdam, 1671 Acquaforte di 295x350 mm. Margini. Leggere [..]
EUR 350,00 / 400,00
381
381

Brazil. OGILBY. Fluvius grandis

OGILBY, John. Fluvius grandis. Londra, 1671 Acquaforte di 300x350 mm. Ampi margini. Buon [..]
EUR 350,00 / 400,00
382
382

Brazil. MONTANUS. Siara

MONTANUS, Arnoldus. Siara. Amsterdam, 1671 Acquaforte di 290x350 mm. Coloritura coeva. Margini. Bell’esemplare. [..]
EUR 350,00 / 400,00
383
383

Brazil. OGILBY. Castrum Mauritij ad Ripam fluminis S. Francisci

OGILBY, John. Castrum Mauritij ad Ripam fluminis S. Francisci. Londra, 1671 Acquaforte di 290x350. Ampi [..]
EUR 350,00 / 400,00
384
384

Brazil. MONTANUS. Arx Nassovii

MONTANUS, Arnoldus . Arx Nassovii. Amsterdam, 1671 Acquaforte di 290x355 mm. Coloritura coeva. Ampi margini. [..]
EUR 350,00 / 400,00
385
385

Brazil. MONTANUS. Mauritiopolis

MONTANUS, Arnoldus. Mauritiopolis. Amsterdam, 1671 Acquaforte di 280x555 mm. Margini. Bell’esemplare. [..]
386
386

Brazil. MERIAN. Sinus Omnium Sanctorum

MERIAN, Matthäus. Sinus Omnium Sanctorum. 1650 ca.  Acquaforte di 300x380 mm. Margini. Leggere macchiette [..]
387
387

Brazil. MERIAN. Mauritiopolis Reciffa

MERIAN, Matthäus . Mauritiopolis Reciffa. 1649  Acquaforte di 305x370 mm. Piccoli margini. Bell’esemplare. [..]
388
388

Brazil. COMMELIN. Povo, Villa d’Olinda de Pernanbuco

COMMELIN, Isaac.  Povo, Villa d’Olinda de Pernanbuco. Utrecht, 1652  Acquaforte di 275x360 mm. Margini. [..]
389
389

Brazil. MERIAN. Eroberung der Vestung Povacon zu Porto Calvo in Brasilia

MERIAN, Matthäus. Eroberung der Vestung Povacon zu Porto Calvo in Brasilia. Frankfurt, 1635 ca.  [..]
390
390

Brazil. MERIAN. Abbildung der Statt und Vestung Parayba in der Landschaft Brasilia

MERIAN, Matthäus. Abbildung der Statt und Vestung Parayba in der Landschaft Brasilia. Frankfurt, 1635 ca.  [..]
361 - 390  of 666 LOTS